background image
חשוב לדעת

פיסורה היא למעשה פצע בצורת סדק שנוצר בפי הטבעת. אבחון מקצועי ומהיר של הפיסורה יכול למנוע סבל מיותר וכאבי תופת, קראו איך בעזרת תרופות סבתא טבעיות ניתן להקל על הפיסורה ואף להעלים אותה בהנחה ואתם לא רוצים טיפול מקצועי.

תרופות סבתא לפיסורה

חשוב לדעת

פיסורה היא למעשה פצע בצורת סדק שנוצר בפי הטבעת. אבחון מקצועי ומהיר של הפיסורה יכול למנוע סבל מיותר וכאבי תופת, קראו איך בעזרת תרופות סבתא טבעיות ניתן להקל על הפיסורה ואף להעלים אותה בהנחה ואתם לא רוצים טיפול מקצועי.

פיסורה היא חתך או סדק המתרחש בפי הטבעת (הפתח שממנו עוברת צואה), המשתרע כלפי מעלה ולתוך התעלה האנאלית. סדקים הם מצב שכיח של פי הטבעת והם אחראים לכ- 6% עד 15% מהביקורים אצל הפרוקטולוג. פיסורה אנאלית משפיעה על גברים ונשים במידה שווה ועל צעירים ומבוגרים כאחד. סדקים אנאליים (סדקים אנורקטאליים) מתרחשים ברקמה המיוחדת שמחברת את פי הטבעת ואת התעלה האנאלית (אנודורם). באנודורם אין שערות, בלוטות זיעה, או בלוטות חלב (שמן) והוא מכיל עצבים סנסוריים רבים החשים מגע קל וכאב ולכן שפע העצבים מסביר מדוע הפיסורה כואבת כל כך.

אם תבחינו בדם בצבע אדום בוהק על נייר הטואלט או על האסלה בשרותים, אם אתם מגרדים באזור של פי הטבעת, אם אתם סובלים מסדק גלוי בעור סביב פי הטבעת, אם יש לכם גוש קטן או תג עור ליד התעלה האנאלית, יתכן ואתם סובלים מפיסורה. אם לתסמינים שתוארו לעיל מתלווה גם כאב, אזי הסבירות לפיסורה עולה משמעותית, ולכן, אם אחד מהסימפטומים מופיע, מומלץ לפנות בהקדם לפרוקטולוג או לכל הפחות לרופא משפחה בקופה שיוכל במקביל לטיפול בפיסורה (אם אתם סובלים אכן מהתופעה) לשלול בעיות רקטאליות אחרות ומסוכנות.

כדי להקל על הכאב שנלווה לפיסורה אנאלית (ובעיקר פיסורה כרונית), אפשר למרוח משחות או תכשירים (עם מרשם רופא או בלי), לעבור ניתוח כואב במיוחד לאיחוי הסדק שממש לא הכרחי ברוב המקרים ואשר גורם לסבל מיותר (בעיקר בתקופת ההחלמה הארוכה והלא נעימה בלשון המעטה), לעבור טיפול מיוחד ומאוד מומלץ (טיפול פרטי שאינו מבוצע בקופת החולים) שכולל הזרקת בוטוקס או דיספורט (בוטולינום טוקסין מסוג A) לשחרור הכאבים ואיחוי הסדק באמצעות גלי רדיו או לנסות טיפול טבעי בפיסורה.

המלצה חשובה!

סובלים מפיסורה ומחפשים פתרון אמיתי? הרשמו עכשיו לבדיקה המבוצעת ע״י טובי הפרוקטולוגים בתחום המשתמשים בכל השיטות החדשניות והמתקדמות לריפוי הפיסורה שהטובה שבהן מבוצעת ע״י הזרקת בוטוליניום ושימוש במכשיר המפיק קרני רדיו שמעלימים את הסדק ללא כאבים, מלאו את הטופס הקצר באתר והפתרון לכאב יהפוך למהיר.

המלצה חשובה!

סובלים מפיסורה ומחפשים פתרון אמיתי? הרשמו עכשיו לבדיקה המבוצעת ע״י טובי הפרוקטולוגים בתחום המשתמשים בכל השיטות החדשניות והמתקדמות לריפוי הפיסורה שהטובה שבהן מבוצעת ע״י הזרקת בוטוליניום ושימוש במכשיר המפיק קרני רדיו שמעלימים את הסדק ללא כאבים, מלאו את הטופס הקצר באתר והפתרון לכאב יהפוך למהיר.


פיסורה תרופות סבתא

תערובת של שמן זית, דבש ושעוות דבורים - שמן זית באיכות גבוהה מכיל שומנים לא רוויים בריאים המספקים סיכה למערכת המעיים שלך, ובכך הם מאפשרים לצואה לעבור דרך פי הטבעת בקלות יחסית ובאופן הזה להקל על הכאב שנגרם כתוצאה מהסדק. בנוסף, לשמן הזית יש תכונות אנטי דלקתיות. מכינים תרופה טבעית לפיסורה על ידי ערבוב של שמן זית, דבש ושעוות דבורים.

אופן השימוש: יש לערבב כמויות שוות של שמן זית, דבש ושעוות דבורים בקערה (לא ממתכת), את הקערה מכניסים למיקרוגל עד ששעוות הדבורים בתערובת נמסה לחלוטין. יש לאפשר לתערובת להתקרר ולאחר מכן יש למרוח אותה ע״י מכחול או קיסם אוניים עטוף בצמר גפן על האזור המודלק. יש לחזור על הפעולה מספר פעמים ביום למשך מספר שבועות.

אלוורה - צמח האלוורה היא תרופת סבתא הומאופתית מעולה לטיפול בכאבי פיסורה. אלוורה מרפאת סדקים אנאליים ועוזרת לתקן רקמת עור פגומה. מחקר שפורסם בסקירה האירופית למדעי הרפואה והפרמקולוגיה קובעת כי מריחת קרם מקומי המכיל מיץ אלוורה יכולה למעשה לרפא סדקים אנאליים כרוניים.

אופן השימוש: הסר עלה אחד של אלוורה מהצמח וחתוך אותו בעזרת סכין. עכשיו באמצעות כפית תגרד את הג’ל מהעלה. את הג׳ל שגירדת יש למרוח על הסדק כמה פעמים ביום כדי לראות שינוי אמיתי שעשוי להתרחש בתוך שבועות.

שמן קוקוס - טיפול טבעי פופולארי נוסף עבור סדקים אנאליים כרוך בשימוש בשמן קוקוס המכיל טריגליצרידים שיעברו בקלות מבעד לעור שלך ובכך הם ישמנו את האזור הפגוע בשמן הקוקוס. מריחת שמן קוקוס באזור פי הטבעת מרפאת את הסדקים.

אופן השימוש: מרחו שמן קוקוס כמה פעמים ביום וגם לפני השינה על פי הטבעת מומלץ לבצע את הפעולה כל יום למשך מספר שבועות ועד לריפוי הפיסורה.

שתיית חומץ תפוחים – את העצירות והמתח בתוך המעיים שגורמים לכאבים עזים ביחד עם הפיסורה יכולים לרפא באמצעות חומץ תפוחים שמכיל סיבים מסיסים במים. חומץ תפוחים משפר את עיכול המזון וגם מקדם את תנועות המעיים.

אופן השימוש: יש לערבב 1-2 כפות של חומץ תפוחים לא מסוננים, כף של דבש בכוס מים ולשתות את התערובת פעמיים ביום.

זרעי פשתן - זרעי פשתן מכילים סיבים וחומצת שומן אומגה 3 המקלה על עצירות שהיא אחד מהגורמים כאמור להופעת סדקים אנאליים טורדניים.

אופן השימוש: כל ערב לפני השינה קחו כף אבקת זרעי פשתן וערבבו אותה בכוס מים. שתיית התערובת תווסת היטב את תנועות המעיים.

קומפרי (סימפטיון רפואי) לצמח הקומפרי יש מספר זנים והוא גדל לרוב ליד נהרות. משתמשים בעיקר בשורש של הקומפרי אבל גם בעלים שלו. הקומפרי ידועה כתרופה הומאופתית שיעילה במיוחד לשיכוך כאבים, כווץ כלי דם ועצירת דימום. הקומפרי מכיל אלנטואין - מזרז תהליכי ריפוי לפצעים.

אופן השימוש: חולטים כף אחת של קומפרי מיובש בכוס למשך 15 דקות, מסננים ולאחר מכן מורחים את אזור פי הטבעת עם התערובת.

ל- ארגינין (L-arginine) - ארגינין, הידוע גם בשם L-arginine, הוא חומצת אמינו יעילה לריפוי פיסורה אנאלית על ידי הגדלת זרימת תחמוצת החנקן לאזור הפגוע. מחקר שפורסם ב -2005 מצא כי מריחת ג’ל L-arginine מקדמת ריפוי סדקים ללא תופעות לוואי.

אופן השימוש: יש למרוח את ג׳ל ל- ארגינין על האזור הפגוע כמה פעמים ביום למשך מספר שבועות ועד להחלמת הפיסורה.


אודות מחברת המאמר

המאמר פיסורה תרופות סבתא שמובא לעיל נכתב ע״י קנטור סבטלנה - א. חדר ניתוח מספר רישיון 159709 בעלת וותק וניסיון רב במחלקות לכירורגיה קולו-רקטלית בהן מבוצעים בין השאר הליכים שמרניים ו/או ניתוחים במחלות באזור פי הטבעת כולל טיפולים מתקדמים להעלמת פיסורה אנאלית כרונית בדרגות חומרה שונות.

הבהרה חשובה - כל האמור במאמר ״פיסורה טיפול טבעי״ הוא בכפוף לתנאי השימוש בפורטל. תאריך עדכון אחרון: 25/04/2019